جستجو کردن
Close this search box.
سرامیک خودرو - ceramicpro.ir

سرامیک بدنه خودرو

سرامیک بدنه خودرو یکی از بهترین راه ها برای مقاوم سازی رنگ ماشین در برابر آلودگی های هوا، خط و خش سطحی و تاثیر منفی از اشعه ماورابنفش uv و سایر آلایندها می باشد. به همین دلیل پس از قرار گرفتن چند لایه رنگ سرامیک روی بدنه ، بدنه خودرو مقاوم و صیقلی و درخشان شده و با بارش بارن های اسیدی نیز لک های آزاردهنده روی آن ایجاد نمیشود. سرامیک پرو؛ تولیدکننده ارائه دهنده بهترین پوشش های حفاظتی خودرو در ادامه نگاه جامعی به مزایا، معایب و انواع سرامیک خودرو خواهد داشت و آموزش کاملی از نحوه سرامیک کردن بدنه خودرو و قیمت و هر آنچه که باید در این باره بدانید ارائه می دهد.

سرامیک کردن بدنه خودرو چیست؟

رنگ یکی از مهم ترین فاکتورها در زیباتر شدن جلوه ظاهری خودرو می باشد، اما دلایل مختلفی از جمله اشعه ماورابنفش، باران های اسیدی، گرد و غبار و تماس با اشیای نوک تیز به آن َآسیب وارد می کند. یکی از بهترین راهکارها برای مقاوم سازی رنگ خودرو، استفاده از مواد پوششی مختلف می باشد. سرامیک بدنه خودرو یکی از بهترین مواد پوشش دهنده سطح ماشین می باشد که از مواد مایع تشکیل شده و روی رنگ اصلی قرار میگیرد. با توجه به اینکه این مواد شفاف هستند، به همین دلیل در رنگ اصلی خودرو تغییر ایجاد نمی کنند.
سرامیک بدنه خودرو، سرامیک ماشین، سرامیک کردن ماشین، سرامیک خودرو، سرامیکی کردن خودرو، سرامیک بدنه، سرامیک کردن بدنه خودرو، پوشش سرامیکی خودرو، رنگ سرامیکی ماشین، پولیش خودرو در خانه
سرامیک بدنه خودرو، سرامیک ماشین، سرامیک کردن ماشین، سرامیک خودرو، سرامیکی کردن خودرو، سرامیک بدنه، سرامیک کردن بدنه خودرو، پوشش سرامیکی خودرو، رنگ سرامیکی ماشین، پولیش خودرو در خانه
مواد سیلیکاتی و پلیمری بهمراه مواد شیمیایی موجود در سرامیک خودرو مانند یک لایه محافظ عمل می کنند. پس از برقراری پیوند میان مواد سرامیک و کلر و رنگ اصلی خودرو، استحکام و مقاومت رنگ افزایش پیدا نموده و کمتر دچار خراشیدگی میشوند. علاوه بر این، به دلیل آبگریز کردن بدنه خودرو باعث میشود پس از بارش بارانهای اسیدی لک و کثیفی کمتری نسبت به خودرو فاقد پوشش سرامیک باقی نماند.

انواع سرامیک خودرو

سرامیک کردن خودرو با مواد مختلفی انجام میشود و از بهترین آنها می توان به سرامیک های دارای ترکیبات سیلیکاتی اشاره کرد. این مواد از نظر ترکیبات با هم تفاوت های زیادی دارند و کارایی و عملکردشان نیز بر همین اساس تغییر می کند. لذا می توان انواع سرامیک خودرو را بر اساس ترکیبات و فرمول شیمیایی آنها به گروه های زیر دسته بندی کرد:

سرامیک خودرو پلیمری

یکی از انواع سرامیک ماشین می توان به سرامیک های با ترکیبات و مواد پلیمری اشاره کرد که مقاومت کمتری نسبت به سرامیک های سیلیکاتی دارند. و به همین دلیل تاثیر برخورد قطرات باران های اسیدی در طولانی مدت را کاهش می دهد. به طوریکه می توان از رنگ سرامیک پلیمری خودرو برای مناطق شمال ایران که بارندگی زیادی دارند استفاده کرد و از تغییر رنگ ماشین با گذشت زمان در این مناطق جلوگیری نمود و دیگر نیازی به نقاشی ماشین نخواهد بود.

 پلیمر شامل مجموعه ای ازمواد شامل پلاستیک‌ها، لاستیک‌ها، چسب‌ها، رنگ‌ها، فوم‌ها، رزین‌ها و بسیاری از مواد دیگر است . پس با این تعاریف قطعا مقاومت این دسته از سرامیک ها در برابر آیتمهایی که در برابر آسیبهای معمول قرار است مقاومت رنگ بدنه خودرو را افزایش دهند کمتر از سرامیک های سیلیکاتی خواهد بود .

سرامیک بدنه خودرو، سرامیک ماشین، سرامیک کردن ماشین، سرامیک خودرو، سرامیکی کردن خودرو، سرامیک بدنه، سرامیک کردن بدنه خودرو، پوشش سرامیکی خودرو، رنگ سرامیکی ماشین

سرامیک خودرو سیلیکاتی

یکی دیگر از نمونه های پرکاربرد پوشش سرامیک خودرو، مواد بر پایه سیلیکات هستند که این مواد با رنگ و کلر بدنه خودرو پیوند شیمیایی برقرار می نماید و مهم ترین ویژگی این مواد سرامیکی قرار دادن یک لایه پوشش بسیار مقاوم روی رنگ اصلی می باشد. به همین دلیل تاثیر زیادی بر افزایش مقاومت رنگ در برابر اثرات لکه آب و باران های اسیدی ، خاصیت هیدروفوبیک بالا ( آبگریزی ) ، خاصیت آنتی گرافیتی ، مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون و سایش و فضله پرندگان، مقاومت ۱۰۰% در برابر اشعه آفتاب و آفتاب سوختگی رنگ خودرو ، مقاومت بالا در برابر عناصر اسیدی همچون روغن ترمز و آب باطری و مواد مخرب صنعتی و مقاومت در برابر حرات ۸۰۰ تا ۱۲۰۰درجه و … دارد. این دسته از سرامیکها بدلیل نوع پیوند شیمایی طول عمر و دوام بیشتری نسبت به سایر سرامیک ها دارند.سیلیکات نمونه ای از سیلیس است و در بسیاری از صنایع همچون تولید شیشه استفاده می شود .

سرامیک بدنه خودرو، سرامیک ماشین، سرامیک کردن ماشین، سرامیک خودرو، سرامیکی کردن خودرو، سرامیک بدنه، سرامیک کردن بدنه خودرو، پوشش سرامیکی خودرو، رنگ سرامیکی ماشین

سرامیک خودرو پلیمر و سیلیکاتی

با توجه به اینکه مواد پلیمری و سیلیکات هر یک دارای مزایای خاصی هستند، به همین دلیل ترکیب این دو میتواند نتیجه بهتری را نسبت به سرامیک پلیمری در بهبود مقاومت رنگ خودرو داشته باشد اما قطعا ضعیف تر از سرامیک های سیلیکاتی خواهد بود . رنگ سرامیک خودرو پلیمر و سیلیکاتی یکی از بهترین و مقاوم ترین انواع پوشش ها برای بدنه خودرو نسبت به سرامیک پلیمری می باشد . به همین دلیل سرامیک کردن بدنه خودرو با این مواد منجر به افزایش مقاومت رنگ در برابر انواع آسیب ها همانند سرامیک های سیلیکاتی میشود اما طول عمر کمتری نسبت به سرامیک های سیلیکاتی دارند .

بنر سرامیک پرو - ceramicpro.ir

اطلاعات بیشتر در مورد   محافظ بدنه خودرو

مزایای سرامیک کردن خودرو

افزایش مقاومت رنگ بدنه خودرو:

مواد سرامیک مانند یک لایه محافظ و پوشش قوی بر روی بدنه خودرو عمل می کنند و به همین دلیل می توانند مقاوت رنگ را افزایش دهند. با توجه به نوع مواد سرامیک به کار رفته میزان مقاومت رنگ در برابر شرایط آب و هوایی و خط و خش متفاوت است. به عنوان مثال، همان طور که اشاره شد مواد سرامیک در برابر انواع آسیب ها افزایش مقاومت چشمگیری به بدنه خودرو و سطوح رنگ شده میدهد.

همچنین لازم به ذکر است، پوشش سرامیک خودرو می تواند از تخریب و تغییر رنگ بدنه ماشین در برابر تابش اشعه ماورابنفش uv جلوگیری کند. به همین دلیل رنگ خودرو در مناطقی که دارای آفتاب سوزان هستند، این پوشش ها می توانند از بدنه خودرو محافظت کنند.

آبگریز شدن بدنه خودرو :

پیوند بسیار مقاومی که مواد سرامیک با رنگ خودرو برقرار می کنند، منجر به آبگریز شدن آن بدنه میشود. با آبگریز شدن بدنه پس از بارش باران لک های سفید و آزاردهنده روی بدنه ایجاد نمیشود و یا بسیار کم ایجاد میشود که به راحتی از روی بدنه خودرو پاک خواهد شد و تاثیر زیادی بر تمیز شدن ماشین خواهد داشت.

ماندگاری بالا پوشش سرامیکی ماشین

روش ها و مواد مختلفی به عنوان پوشش رنگ خودرو به کار می روند که هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند. به جرات می توان گفت، یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث شده است تا سرامیک ماشین با استقبال بیشتری مواجه شود، ماندگاری بالای اثر آن است. در صورت استفاده از مواد استاندارد و با کیفیت و اجرای صحیح آن، تا حداقل یکسال می توان درخشندگی رنگ خودرو را شاهد بود. این در حالیست که سایر روش ها به صورت موقت از رنگ محافظت می کنند و در صورت تماس با مواد شوینده اثر آنها از بین میرود.

کاهش هزینه نگهداری از خودرو

از دیگر مزایای سرامیک بدنه خودرو، کاهش هزینه های نگهداری است. به دلیل جلوگیری از ایجاد خط و خش و تغییر رنگ در شرایط آب و هوایی مختلف، سرامیک باعث میشود هزینه های مربوط به پولیش و واکس زدن حذف شوند. به طوریکه تنها با مقدار کمی آب و حوله نرم می توان بدنه ماشین را کاملا تمیز و براق و صیقلی کرد.
همچنین لازم به ذکر است، مواد پلیمری و سیلیکات به کار رفته در این مواد باعث میشوند تا رنگ خودرو در برابر شیره گیاهان و فضولات پرندگان و موارد مشابه نیز مقاوم شود و براحتی تمیز شوند.

معایب سرامیک کردن ماشین

علیرغم مزایای متعدد سرامیک کردن بدنه خودرو، برخی از نقاط منفی نیز در این نوع پوشش محافظتی وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

اجرای زمان بر سرامیک ماشین

برخلاف واکس زدن ماشین، استفاده از مواد سرامیکی برای مقاوم کردن بدنه آن زمان بر می باشد. چون سرامیک کردن پولیش و تمیز کردن کامل بدنه را نیز شامل شده و در برخی از خودروها تا ۴ روز ممکن است زمان نیاز باشد.

گران بودن رنگ سرامیک

از دیگر معایب این پوشش های محافظتی، قیمت نسبتا بالای آنها می باشد. علاوه بر گران بودن مواد و رنگ های سرامیک ماشین، دستمزد اجرای آن به دلیل طولانی بودن کار بیشتر از سایر روش ها می باشد. البته به این مساله نیز توجه داشته باشید که با پرداخت هزینه کمی بیشتر می توانید هزینه های شستشوی مداوم خودرو در کارواش و واکس و پولیش زدن را حذف کنید و در واقع اجرای سرامیک خودرو نوعی سرامایه گذاری بر روی سرمایه شما ( خودرو ) جهت کاهش هزینه های آتی است.

اجرای سخت سرامیک بدنه خودرو

قرار گرفتن لایه ای از مواد سرامیکی بر روی بدنه ماشین کار آسانی نیست و جزئیات زیادی را در برمیگیرد. به همین دلیل انجام این کار نیاز به تخصص و مهارت دارد، در غیر این صورت نه تنها ماشین جلوه زیبایی پیدا نمیکند، بلکه نتیجه کاملا عکس خواهد شد.

بنر سرامیک پرو - ceramicpro.ir

اطلاعات بیشتر در مورد   قیمت کاور بدنه خودرو

آموزش سرامیک کردن بدنه خودرو

همان طور که اشاره شد، اجرای سرامیک ماشین نیاز به مهارت و تخصص دارد، چون جزئیات بسیار زیادی را شامل شده و همگی در حین کار اهمیت خودش را نشان می دهد. بدون در نظر جزئیات کامل، در ادامه ابتدا ابزارهای مورد نیاز و سپس نحوه انجام کار را بررسی خواهیم کرد.
سرامیک بدنه خودرو، سرامیک ماشین، سرامیک کردن ماشین، سرامیک خودرو، سرامیکی کردن خودرو، سرامیک بدنه، سرامیک کردن بدنه خودرو، پوشش سرامیکی خودرو، رنگ سرامیکی ماشین

ابزارهای لازم برای سرامیک کردن بدنه ماشین

با توجه به اینکه برای سرامیک کردن خودرو ابتدا باید تمیز بخش های آن شستشو داده شده و پولیش نیز انجام شود، به همین دلیل به ابزارهای متعددی نیاز خواهید داشت که اصلی ترین آنها شامل موارد زیر می باشد:

 • مواد شوینده مناسب با قدرت اسیدی ( PH خنثی ) پایین برای از بین بردن تمام لک و کثیفی ها و آثار برچسب و غیره از روی بدنه
 • حوله و دستمال میکروفایبر برای خشک کردن بدنه خودرو و از بین بردن هرگونه لک به جای مانده از مواد شوینده
 • اسفتاده از تمیزکننده مخصوص (Cleaner) برای تمیز کردن بدنه ماشین
 • برس و پد برای تمیز کردن سطح و از بین بردن خط و خش های جزئی
 • تجهیزات و دستگاه های پولیش بر اساس عمق خط و خش موجود در سطح بدنه خودرو
 • مواد و سرامیک مورد نیاز
 • و …

در آموزش دیتیلینگ خودرو بیشترین تمرکز بر پولیش کاری می باشد، چون کوچکترین اشتباه در آن باعث میشود تا خط و خش روی بدنه ایجاد شود و نتیجه نهایی کار دلچسب نخواهد بود.

نحوه سرامیک کردن بدنه ماشین

پس از آماده سازی ابزارهای مورد نیاز و مواد نانو سرامیک، لازم است در محیط سرپوشیده و بسته و بدون گرد و غبار مراحل زیر به ترتیب طی شوند:

 • تمام سطح خودرو ابتدا باید با مواد شوینده مناسب شستشو داده شده و آبکشی شود. آبکشی باید با دقت انجام شود تا هیچ اثری از مواد شوینده روی بدنه خودرو باقی نماند، در غیر این صورت به لک های سفید تبدیل میشوند.
 • پس از شستشوی کامل خودرو، لازم است با خمیر کلی (Clay Bar) آلایندهایی ( صنعتی ، حاصل از لنت ترمز و آسفالت ) که با شستشو حذف نشده اند را بایستی حذف کرد.
 • در این مرحله لازم است تمام بخش های بدنه به طور دقیق بررسی شود تا محل خط و خش و عمق آنها شناسایی گردد. لازم است این مراحل در محیطی با روشنایی کامل و با تجهیزات ضخامت سنج انجام شود.
 • با توجه به عمق خراش های روی بدنه و تورفتگی و برآمدگی ها، روش مناسب برای رفع آنها (لیسه گیری) و سپس پولیش باید انتخاب شود. سپس با تجهیزات مورد نیاز تمام بدنه یا بخش های دارای خراش پولیش زده میشود. مجدد بدنه باید بررسی شود تا نتیجه پولیش را مشاهده کنید و اگر هنوز خراش وجود داشت، مجدد این مراحل تکرار شوند.
 • پس از اتمام مرحله پولیش، لازم است خودرو مجددا شستشو و سپس با محلول تمیزکننده Cleaner هرگونه لک و کثیفی باقی مانده روی بدنه خودرو تمیز شود. و سپس از محصول پرایمر تمام بدنه خودرو پولیش شود که این مواد تاثیر بسیار زیادی بر صیقلی شدن بدنه و قدرت چسبندگی بیشتر سرامیک و طول عمر سرامیک خواهد داشت.
 • در آخرین مرحله، اجرای سرامیک خودرو در تمام بخش های بدنه اعمال میگردد. دقت داشته باشید که هر چه لایه های مواد نانو سرامیکی بیشتر باشد، مقاومت رنگ بدنه افزایش پیدا خواهد کرد. رنگ های سرامیک ماشین با اپلیکیتور به طور کامل روی بدنه باید پخش شوند و سپس با ماکروفایبر سطح کاملا صاف و یکدست شود، در غیر این صورت نتیجه کار مطلوب نخواهد بود.
سرامیک بدنه خودرو، سرامیک ماشین، سرامیک کردن ماشین، سرامیک خودرو، سرامیکی کردن خودرو، سرامیک بدنه، سرامیک کردن بدنه خودرو، پوشش سرامیکی خودرو، رنگ سرامیکی ماشین

خرید نانو سرامیک خودرو

اگر به دنبال محصولی باکیفیت با ماندگری بالا هستید تا مقاومت رنگ بدنه خودرو را افزایش دهید، ما به شما سرامیک پرو را پیشنهاد می دهیم. محصولات این مجموعه دارای چند ویژگی منحصر به فرد هستند که برخی از آنها عبارتند از:
• محافظت از سطح رنگ در برابر ضربه و تماس با اشیا
• دارای اثر هیدروفوبیک بالا
• مقاوم در برابر اشعه UV و نوسانات دمایی
• مقاومت حرارتی بسیار بالا تا ۱۷۰۰ درجه سانتیگراد
• ضد گرافیت
• دارای قدرت براق کنندگی بسیار بالا
• مقاومت شیمیایی بالا
• دوام و ماندگاری بالا
• ارائه کارت گارانتی معتبر شرکتی توسط نمایندگان
• مجریان و کارشناسان آموزش دیده در مراکز نمایندگی
• و …
این محصولات در مجموعه سرامیک پرو ایران در دسترس بوده و همگی دارای گارانتی و تضمین کیفیت می باشند. محصولات سرامیک پرو شامل محصولات دریایی،هوایی و زمینی می باشد. لازم به ذکر است، مجموعه سرامیک پرو ایران به عنوان نمایندگی رسمی برند Nano Shine فعالیت داشته و محصولات اصل با گارانتی را به صورت مستقیم ارائه می دهد. با خرید مستقیم از این مجموعه می توانید ب حذف واسطه ها سرامیک بدنه خودرو اصل و با کیفیت را با قیمت مناسب تهیه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید می توانید با کارشناسان سرامیک پرو تماس بگیرید.

بنر سرامیک پرو - ceramicpro.ir

اطلاعات بیشتر در مورد    قیمت سرامیک بدنه خودرو

پیمایش به بالا