جستجو کردن
Close this search box.
لیسه گیری خودرو، لیسه کشی خودرو، لیسه گیری حرفه ای، آموزش لیسه گیری خودرو

لیسه گیری خودرو

لیسه گیری خودرو یا لیسه کشی یکی از مهم ترین کارها برای از بین بردن خراشیدگی های عمیق در لایه های دوم و سوم بدنه ماشین است. به طوریکه با لیسه گیری حرفه ای می توان مانع از ریختن رنگ بدنه و افت قیمت و نیاز به نقاشی خودرو شد. البته اجرای این کار بدون تخصص می تواند نتیجه کاملا عکس داشته و به شدت ظاهر نامناسبی را برای ماشین ایجاد کند. به همین دلیل تمام مراحل لیسه گیری خودرو باید توسط افراد متخصص با مواد با کیفیت انجام شود. اگر با لیسه کشی خودرو، مزایا و معایب آن، مراحل انجام کار و بهترین زمان برای اجرای و قیمت این فرآیند آشنایی ندارید، در ادامه با ما در سرامیک پرو همراه باشید.

بهبود رنگ خودرو

زیبایی ظاهری خودرو به چند عالم مهم وابسته است که مهم ترین آنها مدل ماشین و همچنین رنگ و تمیزی و جلای بدنه است. به همین دلیل در صنعت خودروسازی دو لایه فلزی بسیار مقاوم را برای آن در نظر گرفته و در نهایت با رنگ آمیزی جلوه آن افزایش پیدا می کند. علیرغم کیفیت بالای رنگ آمیزی و نقاشی خودرو، همیشه این احتمال وجود دارد که بدنه با خط و خش مواجه شود. اگر خراشیدگی در سطوح زیرین و لایه های دو و سوم باشد، به دلیل عمق زیاد تنها با کمک لیسه گیری خودرو برطرف خواهد شد.

لیسه گیری خودرو به مجموعه ای از فرایندهای مختلف گفته میشود که هدف در آن از بین بردن خراشیدگی های عمیق است. با انجام این کار از زنگ زدگی لایه های فلزی بدنه جلوگیری شده و همچنین مانع از ریختن رنگ میشود.

 

لیسه گیری خودرو، لیسه کشی خودرو، لیسه گیری حرفه ای، آموزش لیسه گیری خودرو
لیسه گیری خودرو، لیسه کشی خودرو، لیسه گیری حرفه ای، آموزش لیسه گیری خودرو

کاهش هزینه نگهداری از خودرو

لیسه گیری خودرو یک کار کاملا تخصصی بوده و به همین دلیل جزئیات بسیار زیادی در آن وجود دارد. اما برای درک بهتر این کار به صورت کلی و بدون ورود به جزئیات تخصصی آن ابتدا مراحل لیسه گیری خودرو را معرفی می کنیم.
لیسه گیری اتومبیل از چند مرحله مهم تشکیل شده است که عبارتند از:

 

  • تمیز کردن خودرو و شستشوی بدنه
  • تشخیص عمق خراشیدگی
  • بتونه کاری بوسیله رنگ ناحیه دارای خراشیدگی های عمیق
  • لیسه گیری با قلم ، کارت و ابزارهای مخصوص
بنر سرامیک پرو - ceramicpro.ir

اطلاعات بیشتر در مورد   صافکاری pdr

آموزش لیسه گیری خودرو

با توجه به مواردی که در طول متن به آن اشاره شد، دید و شناخت کلی درباره لیسه گیری ماشین بدست خواهید آورد. در ادامه آموزش لیسه گیری خودرو را با جزئیات بیشتر ارائه می دهیم تا اطلاعات مناسب تری از روند اجرای این کار بدست آورید. مراحل و روند لیسه کشی اتومبیل به صورت زیر است:

بنر سرامیک پرو - ceramicpro.ir

اطلاعات بیشتر در مورد   شیشه دودی کردن خودرو

لک و کثیفی های روی بدنه خودرو می تواند تاثیر منفی بر نتیجه کار لیسه گیری داشته باشد. به همین دلیل در اولین مرحله باید تمام بخش های بدنه کاملا تمیز و شستشو داده شوند.

پس از خشک شدن کامل بدنه، باید عمق خراشیدگی تشخیص داده شود. این کار نیاز به تخصص و تجربه بالایی داشته و در محیطی کاملا روشن و زیر نور باید انجام شود. در مراکز معتبر از نور ماورابنفش و لامپ های مخصوص برای شناسایی عمق خراشیدگی استفاده میشود.

با توجه به کد رنگ خودرو مواد رنگ جامد انتخاب میشود. دقت داشته باشید که تا حد امکان باید این مواد با رنگ اصلی بدنه همخوانی داشته باشند، در غیر این صورت اتومبیل دو رنگ میشود.

ابتدا بررسی کنید که آیا بدنه کاملا خشک است یا خیر؟ سپس مواد جامد رنگ را روی خراشیدگی قرار دهید تا عمق تور رفتگی رنگ را کاملا پر کند.

با ابزارهای مخصوص از جمله لیسه های مخصوص و قلم مواد بتونه رنگی اضافه را از روی سطح جدا کنید. دقت داشته باشید که تا حد امکان باید سطح قسمت بتونه کاری شده با اطراف یکسان باشد.

لیسه گیری خودرو، لیسه کشی خودرو، لیسه گیری حرفه ای، آموزش لیسه گیری خودرو

در لیسه گیری حرفه ای خودرو، به منظور جلوگیری از کدر شدن رنگ از پولیش استفاده میشود. ابتدا صبر کنید تا رنگ و بتونه رنگی کاملا خشک شود و سپس با ابزارهای مناسب پولیش کاری را انجام دهید.

 در لیسه گیری حرفه ای خودرو، برای بهبود نتیجه کار و ایجاد بدنه ای کاملا براق در مرحله بعد می توان از واکس خودرو استفاده کرد. این کار تاثیر زیادی بر براقیت بدنه داشته و می تواند سطح را آبگریز کند.

لیسه گیری ماشین همان پولیش است؟

 

با توجه به اینکه پولیش خودرو نیز برای از بین بردن خط و خش های روی بدنه انجام میشود، در اغلب مواقع بسیاری از افراد آن را با لیسه گیری یکسان در نظر میگیرند. اما لازم است بدانید که این دو عمل کاملا با هم تفاوت دارند. از مهم ترین تفاوت های لیسه گیری حرفه ای و پولیش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

پولیش تنها خراشیدگی های سطحی در لایه اول را از بین می برد، اما برای خط و خش های عمیق در لایه های دو و سه بدنه کاربرد دارد.

 

برای بهبود روند لیسه گیری حرفه ای خودرو، بعد از انجام این کار پولیش نیز انجام میشود. اما پولیش همیشه به لیسه کشی نیاز ندارد.

 

نوع تجهیزات و مواد مورد استفاده در پولیش با لیسه گیری کاملا با هم تفاوت دارند.

 

بنر سرامیک پرو - ceramicpro.ir

اطلاعات بیشتر در مورد   آموزش پولیش ماشین

مزایای لیسه گیری ماشین

خشگیری به کمک لیسه گیری مزایای زیادی به همراه دارد و به همین دلیل تا این حد مورد استقبال قرار گرفته است. از مهم ترین مزایای لیسه گیری حرفه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. جلوگیری از زنگ زدگی بدنه خودرو

در اغلب مواقع پس از تصادفات سنگین خراشیدگی های زیادی روی بدنه به چشم میخورد. به طوریکه لایه فلزی نیز نمایان میشود. رنگ به کار رفته روی لایه فلزی بدنه، نه تنها باعث زیبایی آن میشود، بلکه مانع بزرگی در برابر اکسید شدن لایه فلزی و جلوگیری از زنگ زدگی آن میشود. با لیسه گیری خودرو می توان لایه فلزی زیرین را از خطر زنگ زدگی حفظ کرد.

۲. جلوگیری از ریختن رنگ خودرو

خراشیدگی های عمیق اگر جدی گرفته نشوند، رنگ اطراف آنها به مرور میریزد. توجه داشته باشید که رنگ پریدگی های گسترده تنها با نقاشی خودرو قابل رفع هستند و به همین دلیل به شدت منجر به افت قیمت ماشین میشوند. با لیسه گیری خودرو در زمان مناسب می توان جلوی ریختن رنگ اطراف محل ضربه و خراشیدگی را گرفت و هزینه های نقاشی مجدد را حذف کرد.

لیسه گیری خودرو، لیسه کشی خودرو، لیسه گیری حرفه ای، آموزش لیسه گیری خودرو
لیسه گیری خودرو، لیسه کشی خودرو، لیسه گیری حرفه ای، آموزش لیسه گیری خودرو

۳. حفظ ارزش مالی ماشین

در حالت کلی خودروهایی که دارای لیسه گیری هستند با افت قیمت مواجه میشوند. اما توجه داشته باشید که با فروش ماشینی که بدنه با خراشیدگی های عمیق دارد ضرر مالی بیشتری را تجربه می کنید. لذا می توان با لیسه گیری حرفه ای تا حد زیادی ارزش مالی ماشین را حفظ کرد.

۴. جلوه ظاهری بهتر خودرو پس از لیسه گیری

در نهایت می توان گفت، ماشین هایی که با لیسه گیری حرفه ای لکه گیری و خش گیری میشوند، جلوه و ظاهر بهتری دارند. چون رنگ بدنه آنها کاملا یکدست و هموار است و هیچگونه خراش و رنگ پریدگی در آنها به چشم نمیخورد.

معایب لیسه گیری ماشین

برای خودروهایی که دچار تصادف شده و خراش های عمیقی روی آنها ایجاد شده، لیسه گیری معایب زیادی ندارد. اما اگر این کار به صورت حرفه ای و توسط افراد با تجربه انجام نشود، کاملا مشخص و قابل تشخیص است. به همین دلیل می توان عیب آن را در تخصصی و سخت بودن اجرای آن در نظر گرفت.
علاوه براین، برخی از کارشناسان معتقدند که بدنه خودرو بعد از لیسه گیری ممکن است کمی نازک تر شود. به همین دلیل مقاومت بدنه خودرو در برابر ضربه کاسته میشود.

بنر سرامیک پرو - ceramicpro.ir

اطلاعات بیشتر در مورد   هزینه نانو سرامیک خودرو

مقایسه قبل و بعد لیسه گیری ماشین

برای درک نتیجه لیسه گیری خودرو، اغلب افراد به دنبال مقایسه قبل و بعد ظاهر اتومبیل در این فرایند هستند. با مشاهده عکس خودروهایی که با لیسه کشی خشگیری شده اند کاملا تاثیر فوق العاده آن را نشان می دهد. اما در حالت کلی باید بگوییم که نتیجه قبل و بعد از آن تا حد زیادی به تخصص اجرا کننده بستگی دارد.
اگر در لیسه گیری حرفه ای بتونه و رنگ خشک کاملا متناسب با کد رنگ اصلی انتخاب شود، پولیش کاری و واکس زدن نیز بعد از این کار صورت بگیرد، بدنه خودرو بدون خراشیدگی و کدری رنگ و دو رنگی خواهد بود. به طوریکه تنها کارشناسان رنگ بسیار حرفه ای می توانند لیسه گیری خودرو را تشخیص دهند. اما لیسه گیری های غیر حرفه ای براحتی و بدون نیاز به تخصص قابل شناسایی هستند.

لیسه گیری خودرو، لیسه کشی خودرو، لیسه گیری حرفه ای، آموزش لیسه گیری خودرو

چه زمانی خودرو به لیسه گیری حرفه ای نیاز دارد؟

سوال بسیار مهم دیگری که باید پاسخ داد این است که بهترین زمان برای لیسه گیری چیست؟ به عبارت دیگر، چه زمانی باید لیسه گیری حرفه ای خودرو انجام شود؟ توجه داشته باشید که تمام ماشین ها به خشگیری و لیسه کشی نیاز ندارند، چون ممکن است بدنه آنها خراشیدگی عمیق نداشته باشد.

خراشیدگی های جزئی با پولیش برطرف میشود اما اگر ضربه هایی که به بدنه وارد شده، به لایه دو و سوم آسیب زده است، با لیسه گیری باید رفع شود. بعد از تصادف و مشاهده خراشیدگی های عمیق بدون از دست دادن زمان بهتر است در اولین فرصت نسبت به لیسه کشی آنها اقدام کنید. با انجام به موقع می توان با هزینه کم مشکل را برطرف کرد و مانع از نقاشی خودرو شد.

لیسه گیری جز رنگ حساب میشه؟

اگر برای شما نیز این سوال بوجود آمده باشد که لیسه گیری جز رنگ حساب میشه یا خیر؟ لازم است بدانید که به نحوه اجرای کار بستگی دارد. اگر خراشیدگی بیش از اندازه عمیق باشد و حتما به بتونه کاری نیاز است، در این صورت جز رنگ حساب میشود. اما اگر مشکل تنها با رنگ خشک قابل رفع است، لیسه گیری جز رنگ حساب نمیشود. لازم است بدانید مراحل بتونه کاری نیز کاملا بصورت حرفه ای و عدم تشخیص بوسیله رنگ بتونه کاری در مجموعه شعبه مرکزی سرامیک پرو ایران انجام میشود .

لیسه گیری خودرو، لیسه کشی خودرو، لیسه گیری حرفه ای، آموزش لیسه گیری خودرو

آیا لیسه گیری ماشین باعث افت قیمت میشود؟

یکی دیگر از سوالات بسیار مهم که بسیاری از افرد به دنبال پاسخ آن هستند این است که آیا لیسه گیری خودرو باعث افت قیمت میشود؟ دقت داشته باشید که چند عامل مهم در این زمینه نقش دارد. لیسه گیری هایی که تنها با رنگ خشک خراشیدگی های جزئی تر را رفع می کنند، تاثیر زیادی بر قیمت ندارند. اما خراشیدگی ها اگر عمیق هستند، لیسه گیری خودرو باعث افت قیمت میشود.

مساله بسیار مهم بعدی، این است که آیا لیسه گیری با کد رنگ اصلی انجام شده است یا خیر؟ اگر از رنگ بیس برای این کار استفاده شده و حرفه ای عمل کرده اید، افت قیمت زیادی را بوجود نمی آورد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم این قبیل کارها را تنها در مراکز تخصصی و حرفه ای انجام دهید، در غیر این صورت معایب آن بیشتر از مزایا خواهد بود.

پیمایش به بالا