جستجو کردن
Close this search box.
نانو سرامیک - ceramicpro.ir

نانو سرامیک خودرو

نانو سرامیک خودرو که با عنوان پوشش نانو سرامیک نیز شناخته شده است، مایعی پلیمری یا سیلیکاتی با قابلیت برقراری پیوند با رنگ بدنه ماشین می باشد. این مواد بر روی بدنه خودرو قرار گرفته و در نهایت منجر به افزیش مقاومت رنگ بدنه در برابر آفتاب سوختگی و حتی خط و خش و بسیاری از آسیب های روزمزه که ممکن است به رنگ خودرو شما آسیب بزند خواهد شد. به دلیل اهمیت بسیار زیاد رنگ و جلوه ظاهری ماشین، این قبیل پوشش های محافظتی با ویژگی های مختلف تولید و در حال حاضر کاربرد گسترده ای پیدا کرده اند. برای آشنایی بیشتر با مزایا، معایب، ویژگی ها، آموزش نانو سرامیک، هزینه و قیمت نانو سرامیک خودرو و نحوه اجرای آنها بر روی بدنه ماشین در ادامه با سرامیک پرو همراه باشید.

نانو سرامیک خودرو چیست؟

رنگ مورد استفاده در خودرو بر اساس کیفیت محصولات یک برند ماندگاری و دوام متفاوتی دارد. به طوریکه برندهای معتبر و معروف توجه بسیار زیادی به رنگ خودرو داشته و به سختی در برابر شرایط آب و هوایی و محیطی مختلف آسیب پذیر خواهند بود. در مقابل، رنگ های بی کیفیت خیلی زود دچار تغییر شده و خط و خش نیز روی بدنه به چشم میخورد. به همین دلیل روش های مختلفی برای افزایش مقاومت بدنه ماشین ها در برابر تغییر رنگ و غیره ارائه شده است. یکی از کاربردی ترین روش ها در این زمینه پوشش نانو سرامیک خودرو می باشد.

نانو سرامیک - ceramicpro.ir
نانو سرامیک - ceramicpro.ir
نانو سرامیک نوعی مایع می باشد که از مود پلیمری و سیلیکاتی ساخته شده و پس از قرار گرفتن روی بدنه خودرو مانند یک لایه محافظتی عمل می کنند. مهم ترین ویژگی این مواد، تمایل زیاد به برقراری واکنش شیمیایی و پیوند با رنگ بدنه خودرو می باشد. به همین دلیل می توانند استحکام رنگ را تا حد بسیار زیادی افزایش داده و مانع از ایجاد خراشیدگی و رنگ پریدگی خواهند شد.

انواع نانو سرامیک خودرو

یکی از ابهامات و سردرگمی ها در استفاده از این پوشش محافظتی، تفاوت زیاد در قیمت نانو سرامیک خودرو می باشد. به طوریکه برخی از این پوشش ها گران بوده و برخی با قیمت های ارزان تر ارائه میشوند. دلیل این تفاوت ها در این است که نانو سرامیک خودرو در سه گروه دسته بندی میشود و از نظر ساختار و مواد اولیه با هم فرق دارند که عبارتند از:
بنر سرامیک پرو - ceramicpro.ir

اطلاعات بیشتر در مورد   صافکاری pdr

۱- نانو سرامیک پلیمری

یکی از رایج ترین و پرکاربردترین انواع پوشش نانو سرامیک نوع پلیمری آنها می باشد. همان طور که از نام این گروه مشخص است، مواد اولیه مورد استفاده در روند تولید این پوشش، پلیمری یا PVC هستند و با سرعت بالا با رنگ بدنه پیوند برقرار خواهند کرد. اتصال پیوند میان مواد پلیمری و رنگ بدنه بسیار قوی بوده و به همین دلیل به خوبی از رنگ محافظت می کنند.

یکی از مهم ترین ویژگی های این گروه از پوشش خودرو، جلوگیری از تاثیر باران های اسیدی بر رنگ بدنه است. به همین دلیل است که این نوع پوشش می تواند گزینه ای ایده آل و کاربردی برای مناطق با بارندگی زیاد و شهرهای دارای باران های اسیدی باشد.

۲- پوشش نانو سرامیک سیلیکاتی

از دیگر انواع مرغوب و با کیفیت پوشش های نانو سرامیک می توان به سیلیکاتی اشاره کرد. مهم ترین ویژگی موجود در این مواد، تمرکز بر افزایش مقاومت رنگ بدنه ماشین در برابر خراشیدگی و خط و خش است. به خط و خش بر روی بدنه پوشش داده شده به سختی می توانند بر روی رنگ بدنه تاثیر منفی ایجاد کنند.

آموزش شیشه دودی - ceramicpro.ir

۳- نانو سرامیک پلیمری سیلیکاتی

ترکیب نانو سرامیک های پلیمری و سیلیکات به یکی از بهترین و مقاوم ترین پوشش های محافظتی تبدیل میشود. البته توجه داشته باشید که هزینه نانو سرامیک فوق نسبت به دو نوع قبل بیشتر است و در مقابل اثر آن نیز بهتر خواهد بود.

مزایا پوشش نانو سرامیک چیست؟

پوشش های محافظتی مورد استفاده برای خودروها تنوع بالایی داشته و هر یک دارای مزایای خاصی هستند. استفاده از یک لایه نانو سرامیک روی بدنه ماشین می تواند چند مزیت مهم را به همراه داشته باشد که برخی از آنها عبارتند از:

• آبگریزی رنگ بدنه : بارش باران در روزهای مختلف سال تاثیر منفی بر رنگ خودرو ایجاد می کند، به همین دلیل باید خیلی سریع بدنه ماشین خشک شود. بدون شک در شهرها با بارندگی زیاد امکان خشک کردن بدنه به صورت مداوم وجود ندارد و بهتر است بفکر آبگریز شدن آن باشید. یکی از بهترین مزایای پوشش نانو سرامیک ماشین، آبگریز کردن بدنه است. به طوریکه آب برای مدت طولانی روی بدنه اتومبیل قرار نگرفته و لک های سفید روی آن باقی نمی ماند.

• جلوگیری از خط و خش بدنه : همان طور که اشاره شد، مواد سیلیکات پلیمری پیوند بسیار قوی با رنگ بدنه ایجاد می کنند. به همین دلیل می تواند استحکام و مقاومت رنگ را در برابر تماس با اشیا و خراشیدگی آنها افزایش دهد. نانو سرامیک های کوارتزی در این زمینه بسیار مفید عمل می کنند و تاثیر فوق العاده ای بر افزایش مقاومت رنگ دارند..

• کاهش اثر اشعه UV : تابش اشعه ماورابنفش بر رنگ بدنه خودرو به مرور منجر به تغییر آن میشود و بدنه اصطلاحا دو رنگ خواهد شد. مواد مورد استفاده در این پوشش های سرامیکی اثر منفی اشعه UV را تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد داد. در مناطق گرمسیری و کویری یک لایه پوشش نانو سرامیک می تواند تا حد زیادی اثر اشعه UV و حتی حرارت بالای خورشید را بر رنگ بدنه خودرو کاهش دهد و مانع از آفتاب سوختگی رنگ شود.

• درخشندگی بیشتر خودرو : تمام افراد در گروه های سنی مختلف، مخصوصا جوانان ترجیح می دهند بدنه خودروی آنها همیشه درخشان و براق باشد. چون درخشندگی بدنه نشان دهنده لوکس بودن آن است! این نوع پوشش علاوه بر اینکه می تواند از رنگ محافظت کند، تاثیر زیادی بر درخشندگی و جلای آن نیز خواهد داشت. لذا با استفاده از یک لایه پوشش نانو سرامیک می توان خودرویی همیشه درخشان و براق داشت. توجه داشته باشید سرامیک هایی که دارای ترکیبات سیلیکات می باشد قدرت براقیت و درخشندگی بالاتری نسبت به سایر انواع سرامیک ها دارند.

• کاهش هزینه ها : با پرداخت یک مرتبه هزینه می توان در طول زیاد صرفه جویی زیادی را برای نگهداری و شستشوی ماشین داشت. توجه داشته باشید که ماشین هایی که بدنه آنها سرامیک میشود، در طول سال دیگر نیاز به واکس و پولیش نخواهد داشت و به دلیل عدم رنگ پریدگی، رنگ آمیزی نیز نیاز ندارند.
توجه داشته باشید که این پوشش ها ماندگاری بالایی داشته و نوع مرغوب آنها تا چند سال نیز به ترمیم ندارند. به همین دلیل تنها با شستشوی ساده می تواند همیشه خودرویی با رنگ سالم و درخشان داشت و قطعا ارزش مادی ماشین نیز به خوبی حفظ میشود.

بنر سرامیک پرو - ceramicpro.ir

اطلاعات بیشتر در مورد   قیمت کاور ماشین

معایب نانو سرامیک خودرو

بدون شک مانند سایر انواع پوشش های محافظتی، نانو سرامیک ها نیز دارای نقاط منفی هستند. به عنوان مثال چند مورد از معایب آنها عبارتند از:

۱. اجرای گران و تخصصی

از دیگر معایب این پوشش ها، اجرای تخصصی آنها در محیط مناسب و استاندرد است. هرگونه اشتباه در روند اجرای این پوشش های محافظتی می تواند تاثیر منفی بر نتیجه نهایی کار داشته باشد. به همین دلیل اجرای نانو سرامیک تخصصی بوده و در چند مرحله مهم انجام میشود. بدون شک هر اندازه این قبیل فرآیندها تخصصی تر و زمان برتر باشد، به همان اندازه قیمت بیشتری نیز خواهند داشت.

پوشش نانو سرامیک - ceramicpro.ir
هزینه نانو سرامیک خودرو-ceramicpro.ir

۲. هزینه زیاد نانو سرامیک خودرو

یکی از اصلی ترین دلایلی که برخی از افراد رنگ های نانو سرامیک را انتخاب نمی کنند، هزینه بالا و گران آنها می باشد. به دلیل استفاده از مواد پلیمری و کوارتز در روند تولید این پوشش، قیمت نسبتا گرانی داشته و حتی اجرای آنها نیز هزینه بر است.

۳. تاثیر منفی بر جلوه ماشین با اجرای نادرست

دقت داشته باشید که تمام انواع پوشش های محافظتی اگر به درستی اجرا نشوند، نتیجه ای کاملا عکس خواهند داشت. این مساله در پوشش نانو سرامیک نیز وجود دارد باید به آن توجه داشت.

آیا هزینه نانو سرامیک خودرو به صرفه است؟

برای پاسخ دادن به این سوال که هزینه نانو سرامیک خودرو به صرفه است یا خیر باید جمع بندی از مزایا و معایب آن داشته باشید. در حالت کلی و علیرغم برخی از نقاط منفی در این نوع پوشش، می توان به این نتیجه رسید که نانو سرامیک کاملا به صرفه است. چند دلیل بری این گفته وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

کاهش هزینه های شستشوی مداوم در کارواش

کاهش هزینه های ترمیم رنگ خودرو به دلیل افزایش مقاومت آن در برابر خراشیدگی

عدم نیاز به واکس پس از اجرای نانو سرامیک

عدم نیاز به پولیش برای از بین بردن خراشیدگی های روی سطح خودرو

عوامل تاثیر گذار بر قیمت نانو سرامیک خودرو چیست؟

یکی دیگر از سوالات بسیار رایج، علت تفاوت در قیمت نانو سرامیک ابعاد خودرو است. واقعیت این است که قیمت نانو سرامیک خودرو به فاکتورهای بسیار زیادی وابسته بوده و به همین دلیل هزینه اجرای آنها با هم فرق دارد. مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت این نوع پوشش عبارتند از:

برند مواد نانو

 

دقت داشته باشید که برندهای متعددی در بازار وجود دارند و از نظر کیفیت و ماندگاری و متریال اولیه با هم فرق دارند. از جمله این برندها می توان به Ceramic Pro، Mayvinci، SONAX و Mafra اشاره کرد. این کاملا طبیعی است که برندهای معروف و شناخته شده قیمت های بیشتری برای محصولات خود ارائه می دهند.

مدل ماشین

 

دقت داشته باشید که هر اندازه بیشتر از مواد سرامیکی نانو برای پوشش بدنه خودرو استفاده شود، هزینه های اجرا نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به عنوان مثال، خودروهای بزرگ با بدنه گسترده نیاز به مواد بیشتری بری مقاوم سازی رنگ دارند و بدون شک هزینه نانو سرامیک خودرو برای آنها بیشتر خواهد بود.

هزینه اجرای نانو سرامیک خودرو

 

از دیگر فاکتورهای موثر در این زمینه می توان به میزان تخصص به کار رفته در روند اجرا می باشد. افرادی که با تجربه و مهارت بالایی این مواد و پوشش ها را روی بدنه خودرو به کار میبرند، در نهایت دستمزد بیشتری نیز دریافت خواهند کرد.

خط و خش و تورفتگی های روی بدنه

 

یکی دیگر از پارامترهای بسیار مهم و اثرگذار در تعیین هزینه نانو سرامیک خودرو، میزان خط و خراشیدگی های روی بدنه است. بدون شک از بین بردن و پنهان کردن خراشیدگی های عمیق نیاز به پولیش های قوی تری داشته و فرآیند اجرا نیز زمان بر میشود. در نتیجه می توان گفت، هر اندازه بدنه خودرو خط و خش بیشتری داشته باشد، قیمت نانو سرامیک نیز بیشتر خواهد شد.

پوشش نانو سرامیک - ceramicpro.ir

آموزش نانو سرامیک خودرو

آموزش نانو سرامیک خودرو را می توان به دو بخش تقسیم بندی کرد. بخش اول به معرفی ابزارها و تجهیزات مورد نیاز برای اجرای این کار اختصاص داده شده و بخش دوم گام های اجرای آن را در برمیگیرد.
مهم ترین ابزارها و تجهیزات مورد نیاز در این زمینه شامل تجهیزات دیتیلینگ ، مواد شوینده، حوله و دستمال میکروفایبر، برس و پدهای مخصوص پولیش، Cleaner و رنگ سرامیک میباشد. دقت داشته باشید که این ابزارها و تجهیزات خیلی کلی معرفی شده و تعداد آنها در واقعیت خیلی بیشتر است. به عنوان مثال، چون پولیش کردن خودرو یکی از گام های اولیه اجرای پوشش نانو سرامیک به شمار می رود، به انواع دستگاه های تخصصی و ابزارآلات نیاز دارد که در این مطلب به آنها اشاره نکردیم.

مراحل اجرای پوشش نانو سرامیک خودرو​

دقت داشته باشید که اجرای نانو سرامیک خودرو جزئیات بسیار زیادی داشته و کاری کاملا تخصصی است. بدون شک در این مطلب نمی توان تمام جزئیات و گام ها به صورت دقیق معرفی کرد و به صورت کلی به آنها اشاره می کنیم:

• ابتدا تمام بخش های بدنه خودرو با مواد شوینده مناسب شستشو داده شده و لک و کثیفی های آن از بین میرود.
• لک و سایر کثیفی های باقی مانده روی بدنه خودرو را با Cleaner تمیز کنید. با دستمال میکروفایبر می توان تمام بخش ها را کاملا خشک کرد تا لک روی بدنه ایجاد نشود.

هزینه نانوسرامیک خودرو - ceramicpro.ir
نانو سرامیک - ceramicpro.ir

• یکی از مهم ترین مراحل برای اجرای نانو سرامیک بدنه خودرو، انتخاب روش های مناسب برای پولیش بدنه است. در این مرحله لازم است تمام خط و خش و تورفتگی های سطح بدنه بررسی و بر اساس عمق آنها بهترین روش برای پولیش انتخاب شود. علاوه براین، باید مشخص کنید که آیا بدنه دو رنگ شده و نیاز به ترمیم دارد یا خیر؟
• با صافکاری PDR ، لیسه گیری و پولیش تمام تورفتگی ها و خط و خش و رنگ پریدگی ها برطرف میشود.
• سپس مجدد در محیطی کاملا روشن باید بدنه بررسی شود و در صورت نیاز دوباره پولیش زده شود.
• برای اینکه بدنه خودرو براق و درخشنده باشد، لازم است پس از پولیش خودرو شستشو و توسط Cleaner پاک شود.
• پس از استفاده نانو پولیش Primer مواد نانو سرامیک باید قرار بگیرد. نانوسرامیک به کمک اپلیکیتورهای مخصوص روی تمام بخش های بدنه پخش شده و صاف و یکدست میشوند. دقت داشته باشید که اگر چند لایه ضخیم از این مواد روی بدنه خودرو قرار گیرند، استقامت رنگ اصلی بیشتر شده و ماندگاری و دوام پوشش نیز بیشتر خواهد شد.

بنر سرامیک پرو - ceramicpro.ir

اطلاعات بیشتر در مورد   لیسه گیری خودرو

ویژگی های رنگ نانو سرامیک ، سرامیک پرو چیست؟

سرامیک پرو ایران به عنوان نمایندگی رسمی و انحصاری این برند در ایران، پوشش های بسیار با کیفیت نانو سرامیک را ارائه می دهد. در محصولات این مجموعه چند ویژگی مهم وجود دارد و دلیل منحصر به فرد بودن آن است. از جمله این ویژگی ها می توان به مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت تا 1700 درجه سانتیگراد و همچنین دوام بالای آنها اشاره کرد. علاوه براین، این مواد دارای اثر هیدروفوبیک بوده و ضد گرافیت محسوب میشود. مقاومت بسیار بالا در تماس با مود شیمیایی و مود شوینده اسیدی، عدم دریافت تاثیر منفی در صورت تابش اشعه uv و همچنین دوام و برقیت بسیار بالا و ماندگار نیز از دیگر ویژگی های مثبت پوشش نانو سرامیک مجموعه سرامیک پرو به شمار می رود.

کارشناسان فروش این مجموعه از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه آماده پاسخگویی به سوالات شما و همچنین ارائه مشاوره رایگان قبل از خرید نانو سرامیک خودرو هستند.

ماندگاری نانوسرامیک خودرو چقدر است؟

اگر برایتان این سوال بوجود آمده است که دوام و ماندگاری نانو سرامیک چقدر است، لازم است بدانید که این روش نسبت به واکس استقامت بیشتری دارد. اما در حالت کلی میزان دوام و ماندگاری تا حد زیادی به کیفیت رنگ خودرو و مواد نانوسرامیک بستگی دارد. علاوه براین، اگر اجرای این پوشش بدرستی انجام شده و ضخامت لایه های آن در سطح بالایی قرار داشته باشد، 1 الی 7 سال ماندگاری را از آنها می توان انتظار داشت. مساله بسیار مهمی که نمی توان از آن چشم پوشی کرد این است که، اگر بعد از اجرای نانو سرامیک بدنه خودرو به درستی از آن مراقبت نشود، در مدت زمان ماندگاری اثر منفی ایجاد خواهد کرد. به عنوان مثال، سعی کنید مهمترین موضوعی ( شستشوی مناسب ) که آسیب به سطح سرامیک شده می شود را رعایت کنید چون عمر مواد نانو سرامیک را کاهش می دهد.

چطور ماندگاری نانو سرامیک را افزایش دهیم؟

به منظور کاهش هزینه ها و داشتن خودرویی با ظاهر جذاب و براق، بهتر است برخی از نکات را برای مراقبت بعد از اجرای نانو سرامیک مد نظر داشته باشید. چند نکته زیر می تواند ماندگاری این پوشش را افزایش دهد:

  • مواد شوینده حاوی اسید را به هیچ عنوان برای تمیز کردن و از بین بردن آلودگی های روی سطح بدنه خودرو استفاده نکنید. مواد نانو سرامیک دوام بالایی در برابر این مواد ندارند و باید از شوینده های مخصوص خودرو که PH خنثی دارند استفاده کرد.
  • هیچگاه از دستمال خشک یا مرطوب جهت تمیز کردن خودرو استفاده نکنید و حتما بایستی خودرو در سایه بوسیله آب و شوینده تمیز شود که این موضوع مهمترین نکته در نگهداری خودروی نانوسرامیک شده می باشد.

نکات مهم در اجرا و خرید پوشش نانو سرامیک خودرو

تقاضا برای استفاده از این نوع پوشش به منظور افزایش مقاومت و استحکام رنگ اصلی بدنه زیاد است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم قبل از اجرا و خرید این مواد چند نکته مهم زیر را مد نظر داشته باشید:

پوشش نانو سرامیک - سرامیک پرو
  • برخی از مواد نانو سرامیک موجود در بازار قیمت ارزانی داشته و از این طریق بسیاری از افراد برای خرید ترغیب میشوند. علت پایین بودن قیمت نانو سرامیک خودرو کم بودن کیفیت آنها است و ماندگاری خوبی ندارند.
  • اجرای این پوشش محافظتی بدون پولیش و رفع خراشیدگی و تورفتگی ها نتیجه خوبی را به همراه ندارد. لذا حتما اجرای این مواد را به تیم های متخصص بسپارید تا پولیش را نیز به صورت حرفه ای انجام دهند.
  • متناسب با شرایط آب و هوایی و محیط نگهداری از خودرو نوع پوشش نانو سرامیک را انتخاب کنید. اگر در شهرهای شمالی زندگی می کنید مواد پلیمری و برای مناطق گرم و خشک نوع کوارتز گزینه بهتری هستند و موادیکه ترکیبات پلمیر و سیلیکاتی دارند برای هر نوع شرایط آب و هوایی مناسب می باشد.
  • به تست رنگ سرامیک دقت داشته باشید. این تست ها نشان دهنده میزان دوام و ماندگاری این نوع پوشش هستند. فاکتور H میزان مقاومت و استحکام را نشان داده و B به معنای میزان مقاومت در برابر آلودگی هوا است.
  • برای افزایش مدت زمان ماندگاری این پوشش، سعی کنید اجرای آن را قبل از زمستان انجام دهید.
  • نازک بودن پوشش نانو سرامیک خودرو در نهایت باعث کاهش ماندگاری آن خواهد شد. پیشنهاد می کنیم به منظور کاهش هزینه ها تعداد لایه های این مواد را کم نکنید!
پیمایش به بالا